ISI YALITIMI

  • Dış cephe mantolama yaptırdığınızda daha az yakıt kullanırsınız. Hava kirliliğine bağlı küresel ısınmanın önlenmesi ve çevrenin korunmasına çok önemli bir katkı sağlarsınız.
  • Tekniğe uygun bir mantolama uygulaması ile % 50 enerji tasarrufu sağlayarak her yıl ülke olarak harcadığımız enerji masraflarımızı yarı yarıya azaltmak olabilmektedir.
  • Uygulanmakta olan dış cephe mantolaması ile sağlanan yakıt tasarrufu sayesinde mantolama maliyeti ortalama 3 kış sezonunda karşılanabilmektedir. Bu amorti süresi, tüketilen yakıtın miktarına, türüne ve binanın tipine göre 2 ile 5 yıl içinde değişebilmektedir. Isı yalıtımının 4 mevsim sürecek bir ekonomi olduğu düşünüldüğünde, diğer yandan yaz sezonunda yalıtım ile azalacak olan klima giderleri de (elektrik, soğutma gazı, servis) hesaba katılacak olursa amorti süresi daha da kısalacaktır.
  • Dış cephe mantolaması yapılmış ısı yalıtımlı evlerde ısı dengeli bir şekilde dağılır. Duvarların sıcaklığı yükseldiğinden yoğuşma ve hava akımı olmaz, sağlıklı ve konforlu yaşama alanları elde edilir. Isı yalıtımı sayesinde sevdiklerinizle birlikte sağlıklı bir yaşama ve çalışma sahasına sahip olabilirsiniz.
  • Yaşadığımız alanlardaki ısı farkları, yoğuşma, küf ve mantar oluşumuna yol açar! Bu durum astım, grip ve buna benzeyen üst solunum yolları rahatsızlıklarına sebebiyet verir. Dış cephe mantolaması yapılmış evlerde ısı odalar içerisine dengeli bir şekilde dağılır. Bu şekilde hijyenik sorunlar oluşmaz, duvarlarınızda hem sağlığınızı aynı zamanda gözünüzü rahatsız edici görüntüler yaşanmaz.
  • Dış cephe mantolama yapılmamış bina duvarlarında beton içindeki donatılar yoğuşmadan dolayı zamanla korozyona uğrayarak yıpranır ve mukavemet kaybına uğrar! Mantolama ile cephelerinizin dış etkenlere karşı yıpranmasının önüne geçebilir, binanızın yapısal olarak çok daha uzun seneler ayakta kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Isı yalıtımı yaptırarak eskimiş, yıpranmış ve solgun binalarınızın yüzünü yenilemiş oluyorsunuz. SARE DEKORASYON olarak ısı yalıtımı uygulamasını yalnızca zorunlu bir gereksinim olarak görmüyoruz. Binanızın zevkinize uygun ve güzel bir şekilde yeniden inşa edilmesine de bir o kadar önem veriyoruz. Bu bakış açısıyla yaklaşıldığında yalnızca ısı yalıtımı yaptırmış olmakla kalmıyor aynı zamanda binanıza değer katmış oluyorsunuz.