KARTONPİYER UYGULAMASI

Kartonpiyer; alçı içerisine elyaf ve ya keten verilen malzemenin katılarak bir kalıba dökülmesi sonucu elde edilen malzemeye denir. Kartonpiyer günümüzde iç mimarinin önemli elemanlarından biridir. Kartonpiyerin kullanım alanı çok geniştir. İç dekorasyonda olmuş olan eksiklik ve ya şekil bozukluklarını gidermekte de kullanılabilir. Osmanlı zamanından beri pek çok yapıda kartonpiyer kullanılmaktadır ve zamanımız da en çok kullanılan dekoratif üründür.

Kartonpiyer bölümümüzde sizlere sunacağımız bu hizmetlerimizi bulabilirsiniz.

  • Alçı
  • Led Işık Bandı
  • Stropiyer
  • Niş
  • Kartonpiyer
  • Kemer İşleri

Duvar Kenar Süslemeleri

Tecrübeli ekibimiz ve geniş çeşit yelpazemiz ile siz de evinize uygun kenar süslemelerini kullanarak evinize estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yapacağımız kartonpiyer uygulamasında hijyen ve zamana değer vererek çalışarak sizlere en kısa sürede güzel görünümlü evinize kavuşabilmeniz için tecrübeli ekibimiz hizmet vermektedir.

Asma Tavan Uygulaması

Asma tavan alçı levhalarının tavana askı profilleri ile tutturulması ile yapılmaktadır. Asma tavan sistemleri evinize uygulayacağınız tesisat işlemlerinin kolayca yapılmasına ve bu uygulamaların saklanmasına yaramaktadır. Diğer yandan akustik bir ses yalıtımı ve yangından koruma sağlayarak evinizin görünüşünü değiştirebilirsiniz.

Asma Tavan İçerisine Spot Işık Yapımı

Asma tavan uygulaması içerisine gizli ışıklandırma yapılabilir. Ayrıca ışıklandırma tesisatı asma tavan içerisinde kolayca saklanabilir. Uygulanacak ışık tesisatı ile hem maddi açıdan tasarruf hem de görsel açıdan bir şölene sahip olabilirsiniz.

Kemerli Kapı Yapımı

Ev içerisini daha ferah ve büyük göstermek isteyenlerin tercihi olan kemerli kapılar yapılmak istendiği alanda bulunan kapı veya kiriş altlarına uygulanmaktadır. Kemerli kapıların yapımı uzmanlık gerektiren işlemlerden oluşur. Müşteri isteğine göre kapı genişletilmesi için ufak bir kırım işlemi de yapılabilir. Kemerli kapı yapıldıktan sonra isterseniz kapı üstüne dekoratif ürünlerde ekleyerek evinize değişik bir hava katabilirsiniz.

Korniş Kapatma Uygulamaları

Bazı evlerde pencere önlerinde bulunmakta olan kornişlerin görünür biçim de olması sebebi ile gözünüze ve zevkinize uygun bulunmayan bir görüntü yaratabilir. Korniş kapatmak için kullanmakta olduğumuz birbirinden farklı tasarım kartonpiyer uygulamaları ile eviniz içerisinde daha dekoratif bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Tavan Süslemeleri

Eviniz çok sade ve ya tavanlarınız da yapım aşamasından doğan eğrilik gibi sıkıntılar mı var? Tavan süslemeleri ile hem evinize güzel bir görünüm kazandırabilir aynı zamanda tavanınız da meydana gelmiş olan çatlama, dökülme ve ya yapım aşamasında meydana gelen sıkıntıları giderebilirsiniz. Tavan süslemelerinde uzman şirketimiz size evinizin havasını bir anda değiştirecek geniş ürün kataloğu ile seçiminizi sağlayarak, evinizde titizlik ve makul süreler içerisinde çalışmalarımızı yaparız. Size en kısa sürede zevkle yaşanabilir alanlar oluşturmak bizim görevimizdir.

Duvar Süslemeleri

Kartonpiyer hizmetimiz sadece tavanlara ve ya köşe kısımlarına değil, evinizde istediğiniz bir duvara estetik ve modern dokunuşlar ile daha şık ve ferah bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Size yukarıda sayılan hizmetlerimizi daha ayrıntılı inceleyebilir ayrıca ayrıntılar ve profesyonel destek almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kartonpiyer ile evlerinize güzel bir hava katabilir ve dekorasyonunuzu güzelleştirebilirsiniz. Sanayi ve teknolojinin gelişimiyle artık kartonpiyer yaptırmak eskisi kadar pahalı bir işlem değildir. Kullanım alanları çok geniş olan alçı kartonpiyer ile ev duvarlarının kenar süslemeleri, pervaz uygulamaları, tavan göbeklerine süslemeler, asma tavan, kemerli kapı gibi birçok uygulama alanına sahiptir.